KOSMOS-NEWS PARTY 2019 se uskuteční od pátku 26. dubna do neděle 28. dubna 2019 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

Inventura 2013...

22. ledna 2014 v 20:06
Jaký byl ten před pár dny skončený rok 2013? Po rekapitulaci předchozích roků (2009, 2010, 2011 a 2012) jsem si našel dvanáct událostí roku minulého.

V polovině LEDNA 2013 jsem se zúčastnil jako host a přednášející velkého setkání zájemců o StarTrek v Praze - při té příležitosti vyšel rozhovor s názvem, který překvapil i mě osobně - Na ISS není čas uklízet zvratky turistů, není to hotel


Hned první den v ÚNORU 2013 jsme si připomněli desáté výročí velice smutné události - havárie raketoplánu Columbia. Při té příležitosti jsem ze svého archivu vytáhl mimořádné číslo zpravodaje KOSMOS-NEWS, které se těmto tragickým chvílím věnovalo - Před deseti roky, v sobotu odpoledne...


V BŘEZNU 2013 jsme si v České televizi povídali o počasí a jejím vlivu na starty a přistání kosmických prostředků - Kosmonautika a počasí


DUBEN 2013? Samozřejmě, že již třináctý ročník KOSMOS-NEWS PARTY!!!


KVĚTEN 2013 přinesl stotisícího návštěvníka tohoto webu - velká radost i velký závazek pro budoucnost!


Zahradní párty v rezidenci Amerického velvyslance v Praze v ČERVNU 2013 přinesla jedno velice zajímavé setkání :)


ČERVENCOVÉ vydání časopisu Naše rodina přineslo dlouhý článek na kterém jsem se nemalou mírou podílel. Ženy v kosmu bylo i téma jedné z mých loňských přednášek, dost často přednášených.


V SRPNU 2013 připravil a odvysílal Český rozhlas seriál rozhovorů o životě v kosmu, ve kterém jsem na denní radosti a strasti života kosmonautů na Mezinárodní kosmické stanici vzpomínal já a Vítek Straka.


Po opravdu dlouhé době jsem se v ZÁŘÍ 2013 zase dostal do Leteckého muzea ve Kbelích a měl možnost si během natáčení rozhovoru pro Českou televizi a její pořad RETRO prohlédnout kabinu Remkova Sojuzu 28. Devastace této naší kosmonautické památky mě hodně překvapila...


Gravitace přišla do našich kin v ŘÍJNU 2013. A od toho okamžiku neustávají diskuse o tom, jak špatný či dobrý to je film. Já říkám, že moc dobrý!


LISTOPADEM 2013 začala podzimní vzpomínka na astronauty z Apolla 8 a jejich vánoční misi k Měsíci - přednáška Poprvé z Měsíce vzpomenula nejen posádku Apolla 8, ale i sovětské Lunochody a měsíční kameny, které máme v pozemských archivech a muzeích.


Nefritový králíček z Číny přistál na měsíci v PROSINCI loňského roku - a vzpomenul jsem to jak v televizním rozhovoru ve Studiu 6 na České televizi, tak i ve dvou novinových článcích.


Jaký bude rok 2014? To brzy poznáme na vlastní kůži...!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama