KOSMOS-NEWS PARTY 2019 se uskuteční od pátku 26. dubna do neděle 28. dubna 2019 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

Září 2012

Voyagery na Ondřejově ...

27. září 2012 v 11:03
V rámci programu Evropské noci vědců 2012 na Ondřejovské observatoři bude na programu i moje přednáška věnovaná Voyagerům a pátrání po mimozemských civilizacích technickými prostředky.


Program na Ondřejově začíná v pátek 28. září 2012 v 15 hodin, končí o půlnoci a je plný prohlídek velkých dalekohledů a odborných astronomických pracovišť Astronomického ústavu AVČR a večer potom pozorování oblohy desítkami dalekohledů (pokud tedy vyjde počasí, což by letos taktak mělo...).
Moje přednáška začíná v 17 hodin.


Program Evropské noci vědců na Ondřejově na stránkách Astro.cz

Viktor Gorbatko v Praze ...

23. září 2012 v 23:33
V pondělí 17.září 2012 se slavnostního otevření nové expozice v Národním zemědělském muzeu zúčastnil i trojnásobný ruský kosmonauti Viktor Gorbatko. Člen legendárního prvního "gagarinovského" oddílu přivezl do expozice nejen svojí treninkovou teplákovou bundu, ale především 22 kusů nejrozmanitější kosmické stravy.
Kupodivu se zdá, že právě asi nejmenší část expozice, obsahující ukázku "kosmických obalů", je z celé nové výstavy to nejzajímavější...


Beseda nad fotografií "Prvního oddílu" - aneb: Ten už je mrtvý, tenhle taky, ...

Pro čtyři přítomné sběratele autogramů měl Viktor Gorbatko neobyčejné pochopení. Děkujeme! :-)Expozice "vesmírných obalů":
Tohle už není ukázka kosmické stravy, ale pozemský raut!


Poděkování i České kosmické kanceláři:

Zádušní mše za Neila Armstronga...

13. září 2012 v 18:00
Ve washingtonské národní katedrále proběhla ve čtvrtek 13. září 2012 zádušní mše za Neila Armstronga.(Okno katedrály, ve kterém je vložen kámen přivezený Apollem 11 - uprostřed červeného ornamentu)
Fotografie jsou z přímého přenosu NASA TV.