KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

Inventura 2011 ...

2. ledna 2012 v 18:23
Stejně jako v letech předcházejících (2009, 2010) jsem se i letos na počátku roku poohlédl za svým rokem minulým.

LEDNOVOU událostí bylo z mého pohledu monotématické vydání magazínu zahraničních zajímavostí OBJEKTIV, ve kterém byla v téměř půlhodinovém bloku presentována cesta a výcvik studentů, finalistů Expedice Mars 2010 v EuroSpace Centru v belgickém Transinne. Pořad byl vysílán v premiéře v neděli 16.1.2011 a ve videoarchivu České televize byl v roce 2011 nejstahovanější (nejsledovanější) reportáží s více než trojnásobným počtem stažení oproti dalším dílům magazinu OBJEKTIV.

V ÚNORU jsem začal vidět! Po první ze dvou plánovaných očních operací mě na pravém oku zbylo z původních 12,5 dioptrií necelých 1,5 dioptrie. Druhá (březnová) operace na levém oku upravila dioprie z 7,5 také na 1,5. Dobré...

Od 14. BŘEZNA byla v Americkém centru Velvyslanectví USA v Praze k vidění moje výstava "Vzhůru ke hvězdám, příběh amerických raketoplánů 1981-2011". Původně se plánovalo její ukončení v závěru dubna, nakonec na stěně chodby Amerického centra vydržena (s jednou krátkou přestávkou) až do září - a nahradila i dvě plánované fotografické výstavy věnované americkým presinentům.

V BŘEZNU vypukla úvodní tiskovou konferenci za účasti amerického velvyslance v České republice KRTEČKOMÁNIE!

V DUBNU 2011 uplynulo 50 roků od startu Jurije Gagarina - a KRTEČKOMÁNIE se rozjela naplno. Jen za duben se uskutečnilo 15 besed, kterých se zúčastnilo téměř 950 dětí a studentů.

V KVĚTNU letěl Andrew Feustel i s našim Krtečkem do vesmíru - a nám přišla první fotografie Krtka v kosmu - druhý den byla ve všech novinách, televizích i rozhlasech (no, v rozhlasech asi ne...)

30. ČERVNA jsem byl pozván do rezidence Amerického velvyslance na slavnostní recepci ke Dni nezávislosti USA - spolu s českým presidentem, předsedou vlády a několika dalšími hosty (asi tak tisícem...)

Na konci ČERVENCE, v pátek 29.7. přiletěl do České republiky Andrew Feustel s manželkou Indirou, syny a Krtkem... První cesta Feustelových vedla ke Zdeňku Milerovi.

O pár dní dříve jsme si připomněli výročí přístání prvních lidí na Měsíci - do téměř půlhodinového povídání na TV Metropol se vešlo i povídání o konci éry raketoplánů a Krtečkově cestě...

Skoro polovina měsíce SRPNA byla ve znamení cest Andrewa Feustela po České republice, jeho besed se zúčastnilo téměř 3250 návštěvníků.

V ZÁŘÍ 2011 jsem si léčil svoje nemocná záda v rehabilitačním ústavu v Košumberku - ale přesto jsem stihl natočit dva příspěvky do magazinu "Hoby naší doby"...

V ŘÍJNU jsem již podruhé v krátném čase navštívil studio TV METROPOL a tentokráte jsme si povídali o kosmickém smetí a odpadcích, které létají vesmírem.

LISTOPAD byl ve znamení besed - o kosmonautikce a Krtkovi ve vesmíru (jak jinak) v rámci celostátního programu Týdne vědy a techniky

Poslední listopadový den zemřel autor Krtečka - pan Zdeněk Miler...

V PROSINCI 2011 zemřel první president České republiky pan Václav Havel...

... a těsně před Vánocemi jsem dostal trochu předčasný dárek v podobě velkého rozhovoru o kosmonautice a sbírání autogramů v časopise SEDMIČKA.

Rok 2011 je za námi. Co nás čeká v tom dalším?
Přeji všem mnoho štěstí!!!!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama