KOSMOS-NEWS PARTY 2019 se uskuteční od pátku 26. dubna do neděle 28. dubna 2019 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

Červen 2011

Recepce ke Dni nezávislosti USA ...

30. června 2011 v 21:02
Neodolám (i když vím, že mě za to zase někdo s chutí zkritizuje), abych se zde nepochlubil pozváním na dnešní velkou slavnostní recepci pořádanou Velvyslancem USA Normanem Eisenem a jeho manželkou v jejich pražské rezidenci.
Slavnostního aktu se zúčastnilo přes 1.000 pozvaných hostů, v čele s presidentem České republiky panem Václavem Klausem, téměř kompletní vládou, představiteli Senátu a Poslanecké sněmovny Parlamentu, velením armády, představiteli všech církví a desítkami dalších významných či zajímavých osobností společenského, politického či sportovního života (... ale neptejte se mě, kterou z těchto skupin jsem tam zastupoval já...).
Slavnostní zahájení: Vpravo vzadu Velvyslanec USA a President ČR, vpředu uprostřed záda Předsedy vlády...
Dvouhodinový program ve stylu zahradní párty byl pouze krátce přerušen slavnostními projevy amerického Ambassadora a českého presidenta a hymnami. Jinak bylo hlavním úkolem korzovat, hovořit a ochutnávat z bohaté nabídky jídla i pití.
Měl jsem to potěšení si popovídat krátce s našim panem presidentem a několika dalšími zajímavými osobnostmi - i když si samozřejmě nedělám žádné iluze o tom, že to bylo potěšující i z jejich strany. Takových jako já tam totiž bylo...

Krtečkova cesta domů (1) ...

14. června 2011 v 18:42
První oficiální informace o srpnové cestě Krtečka do České republiky byla zveřejněna dnes:
Na pozvání Akademie věd České republiky ve spolupráci s Astronomickým ústavem AV ČR, Americkým centrem Velvyslanectví USA v Praze a Českou kosmickou kanceláří navštíví Českou republiku astronaut Andrew Feustel se svojí ženou Indirou Feustelovou. Předpokládaný termín je 12. až 22. srpna 2011.
Pokud vše dobře dopadne, měli by se představit veřejnosti v Praze a v Brne, ale plánují se cesty i do jiných měst.
Další informace, včetně programu a míst, která budou během návštěvy navštívena, budou co nejdříve zveřejněny na facebooku a na webových stránkách "Do kosmu s Krtkem"

Rusové v Praze ...

8. června 2011 v 16:27
Prahu navštívili v úterý 7.června 2011 dva ruští kosmonauté! U příležitosti zakončení projektu "Kosmická odyssea" besedovali s několika desítkami zájemců v Ruském kulturním centru v Praze-Bubenči dvojnásobný kosmonaut Sergej ZALJOTIN (Sojuz TM-30 a Sojuz TMA-1) a kosmonaut Sergej TRESČEV (ISS Exp.5).
Téměř dvouhodinový program v ruštině zakončilo podepisování a fotografování. Do mé sbírky tak přibylo pár zajímavých přírůstků...
Sergej ZALJOTIN
Sergej TREŠČEV

A jen pro zajímavost: Se Sergejem Zaljotinem (a s celou posádkou Sojuzu TMA-1 - Zaljotin vpředu, vedle něj deWinne a Lončakov) jsem se setkal již před řadou let - v květnu roku 2003 v Muzeu kosmonautiky (ještě v tom starém) v Morgenrothe-Rautenkranz. To jsem byl jěště o mnoho kilogramů mladší...

Setkání s kosmonauty v Ruském centru v Praze ...

6. června 2011 v 13:55

Případné další informace na stránkách Ruského střediska kultury a vědy v Praze (ale zatím tam nic víc, než tato pozvánka, není...).