KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

Kongresová mediální smršť ...

10. října 2010 v 18:36
Týden po skončení našeho životního kongresu jsem se dostal k uspořádání desítek papírů s poznámkami a informacemi z pracovního zapojení do kongresového dění.
Mimo jiné jsem si sečetl mediální výstupy, které jsme zajišťovali nebo se na jejich realizaci podíleli.
Česká televize (konkrétně ČT24) měla v Kongresovém centru v zahajovací den (pondělí 27.9.) od rána až do pozdního odpoledne přenosový vůz a realizovala odsud tři více než desetiminutové živé vstupy do vysílání (ředitel ČKK doc. Jan Kolář, doc. Luboš Perek, kolega Jirka Fuchs). Kromě toho natáčel jejich štáb řadu rozhovorů na záznam. Kromě toho byly v KCP v pondělí další dva štáby České televize. Celý den natáčel i štáb TV NOVA, natáčel tam i štáb TV Barrandov a regionální televize pracující pro TV Prima.
Mimo jiné jsme se s "mými" studenty podíleli i na natáčení několika zahraničních štábů při rozhovorech s Ch.Boldenem a A.Perminovem - pro ně, i pro české štáby jsme většinou zajišťovali, aby procházející návštěvníci výstavy neprošli mezi kamerou a hostem, nebo nezakopli o volně položené kabely od kamery...
Stejně tak i v dalších dnech, kdy byla v KCP opakovaně několik různých televizních štábů, v pátek opět i s přenosovým vozem a přímými vstupy České televize (ČT24).
Rozhlasové reportéry a novináře z elektronických a tištěných médiíí ani nepočítaje...
 Pokud bych shrnul svoje mediální učinkování tak mám za kongresový týden za sebou dvě televizní vystopupení - jednou pro zpravodajství TV NOVA v pondělí a jednou pro TV Barrandov v pátek. Kromě toho pět rozhovorů do rozhlasu (dvakrát ČRo Leonardo, ČRo Radiožurnál, Frekvence 1 a Radio Wave), ve všech případech šlo o aktivity českých studentů v kosmonautice - obecně nebo o projektu "Expedice Mars", který byl na kongresu dost podrobně představen.
Jako kuriozitku bych přidal rozhovor pro kanadský časopis o vzdělávání a francouzský internetový portál věnující se vzdělávacím aktivitám ve vědě a technice.
 Už "mimo kongres" bych zmínil ještě sobotní živý vstup do vysílání ČRo Radižurnál, věnující se projektu NASA "MAVEN" a na úterní ranní vysílání České televize "Dobré ráno", kdy bych měl představit nedávno osmdesátiletého Neil Armstronga, v rámci tématu "80", protože tento den to bude přesně 80 dní do konce roku 2010.

A v některém z blízkých pondělních večerů se objevím v pořadu televize NOVA "Mr.GS"  - ale o tom později...
A závěrem fotografická vzpomínka na kongres - a astronautka Chiaki Mukai(ová) s mladými českými zájemci o kosmonautiku. Na prvních dvou fotografiích je někoilik z více než čtyřiceti studentů-pomocníků, kteří nám s organizací kongresu velmi moc pomohli...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hana Hana | 10. října 2010 v 23:50 | Reagovat

Jak jste pane Halousku delal rozhovor pro kanadsky a francouzsky casopis, kdyz neumite ani anglicky a pravdepodobne ani francouzsky?

Dekuji za objasneni Hana

2 Milan H. Milan H. | E-mail | 11. října 2010 v 9:33 | Reagovat

:-) Na překlad se našel poblíž vždycky některý z našich více než 40 studentských pomocníků, kteří, na rozdíl ode mne, anglicky mluví velmi dobře. Měli byste vidět, jak se hlavně středoškoláci za týden v Kongresovém centru jazykově zvedli. Shodli jsme se na tom, že ten týden jim dal jazykově možná tolik co rok školy. I to je příjemný vedlejší výsledek kongresu pro české studenty :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama