KOSMOS-NEWS PARTY 2020 se uskuteční od pátku 1. května do neděle 3. května 2020 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

Září 2010

Slet středoevropských kosmonautů - aktualizace programu ...

8. září 2010 v 9:23
Brněnská hvězdárna zveřejnila aktualizovaný program středečního programu návštěvy osmi evropských kosmonautů v Brně.
Veřejnost se může s kosmonauty setkat ve středu 15. září od 15.00 do 17.00 hodin na dvou místech - v Dietrichsteinském paláci Moravského zemského muzea na Zelném trhu a v Knihovně Jiřího Mahena na Kobližné ulici. Do muzea zavítá Georgi Ivanov, Bertalan Farkas, Sigmund Jähn a Viktor Petrovič Savinych. Do knihovny Vladimír Remek, Ivan Bella a Franz Artur Viehböck. Vstup na obě akce je zdarma. Na programu bude moderovaná beseda spojená s autogramiádou.

Poznámka: Z rozpisu "vypadl" doposud všude inzerovaný Miroslav Hermaszewski - důvod nevím...

Byl jsem v talk show Mr.GS ...

7. září 2010 v 15:40
Moc jsem o tom nemluvil - aby to vědělo co nejmíň lidí, kdybych si tam udělal ostudu... No, dopadlo to snad dobře

V pondělí 6.9. jsem byl jako host pozván do pořadu TV NOVA - Mr.GS - tedy do talk show Richarda Genzera a Michala Suchánka.
V divadle METRO jsme si povídali na téma "Jak se letí do vesmíru" a ze zhruba 40 minutového rozhovoru bude sestříhán přibližně 15 minutový vstup pro televizní pořad. Probíral se sex v kosmu, alkohol na palubě i cigarety, došlo i na klystýr před startem (tedy jen ve slovní podobě, naštěstí)

Skoro 15 minut vystoupení probíhalo tak, že všichni tři jsme seděli narvaní na jednom křesle a simulovali start kosmické lodě se třemi kosmonauty v malé kabině. Já s "Géňou" každý na půlce zadku a na na našem klíně "Suchoš" - jako platící kosmický turista chtěl sedět vepředu a řídit...
Proletěl kolem nás Gagarin i Lajka, "Suchoš" si na**il/nazvracel do helmy a při protahování nohou potom vykopl okénko u kabiny...
No, bylo to hustý...  - ale zajímavá zkušenost.
O termínu vysílání pořadu si Vás dovolím informovat...


Slet středoevropských kosmonautů ...

5. září 2010 v 23:46
Brno zažije v polovině září "Slet středoevropských kosmonautů"
Na programu je, mimo jiné, i beseda s veřejností, spojená s autogramiádou.
Účastni by měli být kosmonauté
Vladimír Remek (Česká republika), Ivan Bella (Slovensko), Miroslav Hermaszewski (Polsko), Sigmund Jahn (Německo), Bertalan Farkas (Maďarsko), Georgi Ivanov (Bulharsko), Franz Viehbock (Rakousko) a Viktor Savinych (Rusko).
Další informace zatím nebyly zveřejněny...

Vesmírné výzvy ...

2. září 2010 v 19:05
Velice zajímavý projekt, mapující kosmonautiku za jednotlivé měsíce roku, jsem objevil na stránkách vesmir.thos.cz, diskusního fóra o kosmonautice, připraveného mě neznámým, za nickem DUGI se skrývajícím Dušanem z Jihlavy.
Aktuálně je na jeho stránkách umístěn šestiminutový dokument mapující srpen v kosmonautice - i když zrovna v tomto případě se jedná o monotématický příběh nefunkční pumpy chlazení na Mezinárodní kosmické stanici...


Videopřehledy z předchozích měsíců najdete na webu vesmír.thos.cz nebo na stránkách YouTube
Chválím, je to hodně dobrá a kvalitní práce!