KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

George Zamka v Polsku ...

10. května 2010 v 22:59
V Gluszycy, takové trochu přerostlé vesnici kousíček od českých hranic za Meziměstím, byl v pondělí 10.5.2010 slavnostně přijat americký astronaut s polskými kořeny George D. Zamka (Discovery STS-120, 2007, pilot a Endeavour STS-130, 2010, velitel).
V sále místní knihovny se sešlo cca 250 dětí a studentů, několik místních celebrit (včetně starosty a policejního náčelníka) a malá čtyřčlenná výprava z Česka. Dětskou pořadatelskou službou jsme byli rychle odhaleni jako Ti, co nemluví polsky - a byli hned zařazeni mezi hosty akce - dokonce i se zmínkou při představování z pódia... :-)
Plný sál studentů místního gymnázia a dětí místní školy (škol?) si poslechl povídání George Zamky o svém letošním kosmickém letu s Cupolou v nákladovém prostoru Endeavouru.
Následovalo několik otázek a chaotická autogramiáda a fotografování. Pořadatele je ale třeba pochválit - i když autogramiáda byla nejprve oznámena jen na 10 minut, nakonec bylo ponechán prostor všem mladším i starším zájemcům (skoro hodina).
Mě potěšilo nejvíce doplnění autogramů na fotografie ze setkání s posádkou STS-120 v ESRINU a pár dalších podpisů do sbírky.
Bylo to fajn odpoledne - a kosmonaut jen 125 km od Pardubic. To by mohlo být častěji...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama