KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

Poklady kosmonautiky – nová kniha Tomáše Přibyla

15. prosince 2009 v 22:14
Vypadá to, že vše dobře dopadne, a na letošní předvánoční trh bude uvedena nová kniha Tomáše Přibyla s názvem "Poklady kosmonautiky".
Vychází ve vydavatelství Cpress v edici "muzeum v knize" a tomu je poplatný i její formát: kniha bude obsahovat přes třicet unikátních příloh - reprodukcí dobových dokumentů a dokladů historie kosmonautiky. Ať již to jsou dobové noviny (např. zvláštní vydání Večerníku Praha v den Gagarinova startu), technické záznamy (např. seznam zkušebních startů raket V-2 s ručně psanými poznámkami), podpisy kosmonautů (např. fotografie posádky raketoplánu Columbia, která zahynula při přistávacím manévru), technické výkresy (např. řídící panel lodi Apollo nebo podrobně popsaná raketa Saturn-5) či jinak unikátní dokumenty (např. rentgenový snímek boty Neila Armstronga). Kromě těchto příloh se kniha skládá z více než třiceti kapitol, které mapují celou historii kosmonautiky - od éry "předkosmické" přes veškeré významné milníky až po výhled do příštích desítek let. "Poklady kosmonautiku" obsahují zhruba dvě stě barevných fotografií.
Cena knihy je 990 Kč. Je možné ji získat několika různými způsoby - jedním z nejjednodušších je objednávka přímo od autora, což s sebou nese několik výhod:
  • Při zaslání na adresu v České republice neplatíte žádné poštovné (zájemci o zaslání mimo Česko nechť nejprve kontaktují autora - poštovné bude individuální).
  • Knihu je možné získat s podpisem autora nebo s osobním věnováním (ideální dárek "pod stromeček").
  • To nejlepší nakonec: při objednávce přímo od autora (žádným jiným způsobem!) získáte mimořádný dárek v podobě drobného předmětu, který byl přítomen na palubě ruské lodi Sojuz při kosmickém letu. Nejedná se o žádnou kopii nebo napodobeninu: získáte skutečně předmět, který byl ve vesmíru!
Pro objednání "Pokladů kosmonautiky" či další informace kontaktujte autora knihy: Tomáš Přibyl, Teyschlova 23, Brno 63500, e-mail tp.pribyl@seznam.cz nebo sledujte stránky www.kosmonaut.cz/blog, kde se informace o publikaci průběžně objevují.

(Ukázky z knihy poskytl autor)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama