KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

Hubbleův teleskop: Úžasný vesmír ...

22. prosince 2009 v 13:15
Nové DVD v trafikách za 49,-Kč.

Vydejte se s námi na výlet k dalekým hranicím vesmíru, při němž se seznámíte s epochálními objevy Hubbleova dalekohledu. Stanete se svědky toho, jak Hubbleův dalekohled zkoumal zrození hvězd a planet, věhlas supernov, vznik nebývale masivních černých děr, mapoval temnou hmotu a navždy tak změnil naše chápání reality. Na vlastní oči uvidíte, jak poodkryl zrod našeho vesmíru i konec času. Také zjistíte, jaké má NASA plány s tímto dalekohledem i jeho nástupcem, jímž je Vesmírný dalekohled Jamese Webba...
Další informace na stránách SMS.cz

Další DVD, které se objevilo v minulých dnech na pultech, přináší příběh tří muších astronautů, letících spolu s posádkou Apolla 11 na historickou měsíční expedici.
Informace o filmu "Cesta na Měsíc" a vzpomínku na slavnostní premiéru v IMAXU Praha najdete na tomto blogu v lednu 2009.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dugi Dugi | E-mail | Web | 8. ledna 2010 v 19:18 | Reagovat

Vesmír je přenádherná zahrada tajemna, každá sonda, mise, raketoplán, družice pomalu odkrývají závoj tajemna. Mrzí mě, že se kosmonautika pomalu začala ze zájmu lidí vytrácet. Jiné to bylo když byl první člověk ve vesmíru, nebo na Měsíci, tehdy lidé vesmírem žili, ale teď? Každému je to jedno, někteří průzkum vesmíru dokonce považují za plýtvání penězi. Proto jsem vážně rád, že existuje tenhle web, který se snaží ukázat, jak je objevování vesmíru zajímavé.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama