KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

Buď Marťan ...

19. listopadu 2009 v 9:51
Když jsem dneska dopoledne vkládal na blog níže uvedený text o nově zprovozněném webu zaměřeném na amatérský průzkum Marsu, tak jsem netušil, že za pár hodin zazvoní telefon a produkce České televize mě pozve na páteční předpolední vysílání do ČT24 k povídání právě na toto téma.
Takže v pátek 20.11.2009 od 11:10 hodin v živém vysílání ČT24 v pořadu "Před polednem".
K vidění například na webu ČT24 ...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír spustil ve spolupráci s firmou Microsoft nové interaktivní webové stránky s názvem Buď Marťan. Do průzkumu rudé planety se tak mohou zapojit i fanoušci vesmírného průzkumu - třeba tím, že pomohou zpracovat počítačová data a tím přispějí ke zmapování Marsu...
"Nacházíme se v bodě historie, kdy může být průzkumníkem každý," uvedl Doug McCuistion z NASA. "Lidé na celém světě mohou pomoci snaze několika stovek členů týmu, který má na starosti mise na Mars," dodal.
Lidé tak mohou pomoci vědcům třeba spočítat krátery na Marsu nebo snažit se pomoci s rozpoznáváním složení povrchu Rudé planety. Mars má pevný horninový povrch pokrytý krátery, vysokými sopkami, hlubokými kaňony a dalšími útvary.
(Podle iDnes 19.11.2009)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Md. Md. | E-mail | Web | 24. října 2011 v 13:45 | Reagovat

Usmívej se,zítra bude hůř…:-) Dobrej článek...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama