KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

Antonín Vítek: Stopy na Měsíci ...

18. října 2009 v 13:50
Stopy na Měsíci aneb Příběhy posádek kosmických lodí Apollo
Po stopách největšího vesmírného dobrodružství 20. století se můžete vydat v knize Stopy na Měsíci, v níž mezinárodně uznávaný odborník na problematiku kosmických letů Antonín Vítek popisuje přípravy i průběh všech výprav amerických kosmonautů na Měsíc. Popularizační publikaci letos v říjnu vydal Radioservis, a. s., spolu s Českým rozhlasem Leonardo.

Antonín Vítek v knize využívá unikátní dokumenty např. rozhovory kosmonautů s řídícím střediskem i mezi sebou navzájem a čtenářům tak umožňuje nahlédnout do zákulisí jednoho z nejambicióznějších projektů lidské historie, být svědkem slavných chvil prvního přistání člověka na Měsíci i dramatických okamžiků záchrany Apolla 13.

Ukázka z knihy:
"Zlí jazykové tvrdili, že za všechny problémy, které zprvu pronásledovaly let Apolla 16 ke kráteru Descartes může jen a jen složení jeho posádky. Všichni tři kosmonauti více či méně souviseli s nešťastnou Třináctkou, která jak je známo, jen tak tak neskončila tragédií. John W. Young, dvaačtyřicetiletý hnědovlasý námořní kapitán, byl velitelem záložní posádky Apolla 13 a nyní Na Šestnáctce zastával funkci CDR. Jeho druh pro výlety na Měsíci, LMP Charles M. Duke, narozený roku 1935, byl rovněž v záložní posádce Třináctky. O smolaři Mattinglym není ani třeba hovořit. Thomas K. Mattingly II byl pro podezření na možnost onemocnění zarděnkami vyřazen na poslední chvíli přímo z letové posádky označené oním legendárním nešťastným číslem.
Třináctka tedy pronásledovala misi Apolla 16 na každém kroku; není tedy divu, že porucha záložního ovládacího systému motoru SPS, která znemožnila jeho zapálení, se projevila na začátku třináctého oběhu kolem Měsíce. Úspěch letu v těch chvílích visel na vlásku, a jestliže nakonec přece jen všechno dopadlo dobře, lze za to vděčit nejen ostřílenosti samotných kosmonautů - Young měl na kontě dvojí zkušenost z projektu Gemini a oblet Měsíce v Apollu 10, ale také šikovnosti celého podpůrného štábu techniků dole na Zemi."


Doporučená cena:299 Kč
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 spam spam | E-mail | Web | 5. dubna 2010 v 21:28 | Reagovat

Hello admin, I must admit that today is my first time I visit here. However, I have found so many interesting thing in your blog and I really love that. Keep up the good work!

2 hamil1 hamil1 | E-mail | 28. července 2013 v 17:40 | Reagovat

Zajímavá shoda. Zrovna jsem knížku Stopy na Měsíci dočetl. Napsal jsem o ní pár řádků na svůj blog http://hamil1.blog.cz/ . Přitom jsem hledal co je o této publikaci na internetu a na prvním místě vyhledávání se mi zobrazí tento článek na blogu http://halmil.blog.cz/ .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama