KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

Voda na Zemi i ve vesmíru – dětská vědomostní soutěž...

30. srpna 2009 v 21:10
ESA astronaut Frank De Winne, ESA Education Team a UNICEF - dětský fond OSN vyhlašují vědomostní soutěž pro děti ve věku 12 - 14 let (rok narození 1996 až 1999) zaměřenou na význam čisté vody pro lidský život.

Voda, jako jeden z hlavních prvků pro zachování života na Zemi, má také zásadní význam pro současné lety lidí do kosmu a veškerou budoucí činnost při výzkumu vesmíru.
Značné úsilí je vynakládáno na řešení konkrétních problémů při kosmických letech - jako je nedostatek vody, potřeba její recyklace a specifické hygienické podmínky.
Technologie a řešení, vyvinuté odborníky pro využití při kosmických misích, mohou být použitelná i na Zemi, v místech kde je vody nedostatek nebo je pro člověka bez úpravy nepoužitelná.
Účastí v připraveném kvízu se můžete dozvědět více o vodě na Zemi i ve vesmíru a zjistit, jaké je mezi nimi propojení.
Test bude k dispozici ve všech jazycích členských států ESA - TEDY I V ČEŠTINĚ!

Na konci testu odhalí evropský astronaut Frank De Winne (který v tuto chvíli působí při své šestiměsíční misi jako velitel první kompletní šestičlenné posádky Mezinárodní kosmické stanice) v přímém přenosu přímo z paluby ISS správné odpovědi a vyhlásí jména vítězů.

Podmínkou pro účast ve vědomostním testu je věk 12 až 14 roků (rok narození 1996 až 1999) a registrace na stránkách soutěže (registrace probíhá v češtině) - při registraci se uvádí kontaktní e-mail soutěžícího a kontaktní e-mail jednoho z rodičů (pro případnou komunikaci v případě výhry v soutěži).

Registrační formulář je zájemcům přístupný od 26. srpna 2009 až do ukončení soutěže.
První otázka "vodního kvízu" bude zveřejněna na speciálních webových stránkách soutěže ve středu 9. září. Další otázky budou odkryty každé dva pracovní dny v 16:00 SELČ. Poslední desátá otázka bude zveřejněna 30. září 2009. Všechny otázky budou českým soutěžícím k dispozici v češtině.
Další informace najdete na webových stránkách Evropské kosmické agentury ESA a na stránkách České kosmické kanceláře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gazelka Gazelka | E-mail | Web | 2. října 2009 v 18:49 | Reagovat

Já se soutěže účastnila.. Dneska by měly být výsledky, ale napsali tam jen: SOUTĚŽ JE U KONCE. Velice mě to mrzí, docela jsem se držela a tak bych ráda věděla, jak to dopadlo... :)

2 Fïlip Oplt Fïlip Oplt | E-mail | 11. listopadu 2009 v 18:03 | Reagovat

Bohužel jsem tuto soutěž prošvihl, prosím kntaktujte mě při další. Děkuji Filip

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama