KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

Alan Bean - Apollo 12 ...

17. srpna 2009 v 15:57
Při příležitosti 40. výročí přistání prvních lidí na Měsíci vydala Poštovní správa Ostrova Man sérii šesti poštovních známek s motivy obrazů amerického astronauta Alana Beana, čtvrtého člověka, který se procházel po měsíčním povrchu (Apollo 12, Skylab SL-3). Zajímavostí vydání je série 750 obálek prvního dne vydání, podepsaná vlastnoručně astronautem Beanem.
Na webových stránkách Isle of Man Post Office je možné objednat jak jednotlivé známky série, tak i obálku s podpisem - její cena je 22,50 GBP, což při aktuálním kurzu české koruny k anglické libře činí přesně 696,03 Kč, poštovné se nehradí (!!!).
Objednáno bylo 4.srpna a již 17.srpna jsem měl dopis s podepsanou obálkou č.179 ve svém stole.
Text i příležitostná razítka jsou ve stříbrném provedení, přiložena je i kartička vysvětlující všechny motivy obrazů reprodukované na známkách.
Myslím, že necelých sedm set korun za vlastnoruční podpis Alana Beana, navíc na sběratelsky velice zajímavém podkladu (možná nevíte, že většina amerických astronautů odmítá umísťovat své podpisy na filatelistický materiál...), není špatná investice. Moje "Letní srpnové vánoce 2009" pokračují - po podpisech Freda Haise a Billa Pogue další zajímavý přírůstek do sbírky ...

Hezké léto všem přeje
Milan
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama