KOSMOS-NEWS PARTY 2020 se uskuteční od pátku 1. května do neděle 3. května 2020 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

Leonov a spol. v Praze ...

4. června 2009 v 23:36
 Aktualizováno 7.6.2009 
Středa 3.června - a v Praze mezi studenty je Alexej Leonov a řada dalších kosmonautů!!!
Zaplněná velká posluchárna ČVUT-FEL na Karlově náměstí přivítala odpoledne čtveřici kosmonautů, kteří si se studenty přišli popovídat. "Náš" Vladimír Remek doprovodil před více než 300 posluchačů své kosmické kolegy Richarda Richardse z USA (4 starty) a Viktora Savinycha z Ruska (3 lety). Čtvrtý inzerovaný kosmonaut - Reinhold Ewald z Německa - se sice nedostavil, avšak "jeho náhradník" byl více než zajímavý - jeden z nejznámějších kosmonautů světa, první člověk, který vystoupil do volného vesmíru - sovětský kosmonaut Alexej Leonov (2 kosmické lety, 15.člověk v kosmu).
Po krátkém úvodním slově všech přítomných hostů došlo na velkou řadu dotazů studentů. Hodně rozruchu přitom způsobil Alexej Leonov, který se své povídání o výstupu do volného kosmu rozhodl doprovodit písemně na tabuli v posluchárně. No, ale sežeňte na vysoké škole křídu...
Přes hodinu a půl trvající beseda a následná autogramiáda jistě uspokojila každého z přítomných studentů a několika sběratelů autogramů.
Kosmonauté, kteří se představili studentům, jsou v Praze na jednání výboru organizace ASE (Association of Space Explorers) a připravují zde podzimní pražský světový kongres této organizace.
Asi není bez zajímavosti, že současně s návštěvou čtyř kosmonautů na ČVUT na Karlově náměstí, byla druhá skupina kosmonautů na pracovním jednání na ČVUT v Dejvicích - taktéž dost zajímavá jména - Karol Bobko, Miroslav Hermaczewski a Bertalan Farkas.

Setkání především s Alexejem Leonovem bylo úžasným zážitkem...
Milan

Aktualizováno 7.6.:
Podle informace kolegy Ivo Hudce nebyla na jednání v Dejvicích trojice Bobko-Hermaszewski-Farkas, ale trojice Charles Walker, Jurij Usačec a zřejmě i Chris Hadfield.
Také bezesporu zajímavá jména, že ano?

(na titulní fotografii zleva: Vladimír Remek, Richard Richards, Alexej Leonov, překladatel, Viktor Savinych)

Vladimír Remek a Richard Richards
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hana Hana | Web | 13. května 2013 v 12:45 | Reagovat

Moc pěkný.,

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama