KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

Alexandrovci ...

18. června 2009 v 0:32
Ve středu večer byli v Pardubicích Alexandrovci - celým a přesným názvem "Dvakrát řádem Rudého praporu vyznamenaný akademický soubor písní a tanců Ruské armády A. V. Alexandrova".
Nevěděl jsem přesně, co od koncertu očekávat, tušil jsem ale, že to bude zážitek k zapamatování. A opravdu...

Hned při první písni - slavné válečné "Vstavaj strana moja rodnaja" (můžete si jí poslechnout v podání Alexandrovců zde - třetí píseň adshora, originální název "Священная война"), doprovázené sugestivními válečnými záběry z průběhu Druhé světové války, běhal asi většině z možná více než deseti tisíc diváků v pardubické ČEZ aréně mráz po zádech - přiznávám, že i mě...
A následovala řada známých i méně známých zpívaných či tančených čísel. Třicet devět zpěváků, před nimi dvacetidevítičlenný orchestr s tradičními ruskými nástroji - harmonikou, balalajkou, ale i elektronickými klávesami či elektronickou kytarou (holt, i v Rudé armádě se časy mění...).
Třináct tanečníků, osm tanečnic, dva dirigenti, tři sólisté (to ale byly HLASY!!!). Plus osmnáctičlenný sbor "Mladých Alexandrovců", Eva Pilarová a Petr Kolář.
Shrnuto - dvě a půl hodiny úžasného zážitku, podaného na absolutně profesionální úrovni a s maximálním nasazením. Kozáček, Katuša a závěrečná asi nejslavně píseň souboru - tedy "Kalinka" byli už jen třešničkou na dortu připraveném pro pardubické návštěvníky.

Vím, že odmítači "dob minulých" zařadí jistě Alexandrovce mezi dinosaury minulého století - ale poslouchalo se to úžasně.
Snad jen jedna osobní výtka. Já mám Alexandrovce spojené právě s vojenskými a válečnými písněmi. A tak jsem čekal že z této oblasti a této doby bude v programu písní více, než ve skutečnosti bylo. Ale slyšet italsky "Granadu" nebo česky "Lady Karneval" bylo taky zážitkem.

Hezký den všem
Milan
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Matúš Matúš | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 3:22 | Reagovat

Vstřebal jsem to, neboť žádný učený z nebe nespadl....žeee:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama