KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

Výstava "APOLLO" na teplickém Gymnáziu ...

17. května 2009 v 19:01
Další vernisáž výstavy "Projekt Apollo - nejnádhernější dobrodružství člověka ve vesmíru" proběhla v úterý 12.května v prostorách Gymnázia Teplice.
Kromě panelů o Apollu je zde k vidění i hezká a velmi rozsáhlá kolekce nášivek amerických kosmických expedic (od Mercury až po raketoplány) a část výstavy je věnována i našemu kosmonautovi Vladimíru Remkovi a "kosmickým" aktivitám místních studentů.
To vše zde bude ke shlédnutí do druhé poloviny června (pokud byste měli zájem výstavu navštívit informujte se o možnosti přístupu do školní budovy přímo na teplickém Gymnáziu - např. přímo u někoho z Teplické kosmické kanceláře).
Součástí zahájení výstavy byly i tři přednášky o americkém programu dobývání vesmíru a Měsíce pro studenty školy - a to přímo u panelů výstavy. (Snad jsem alespoň některým z mladých posluchačů udělal radost, protože jedna z přednášek proběhla místo původně plánované písemky ze zeměpisu...)
Výstava "Projekt Apollo - nejnádhernější dobrodružství člověka ve vesmíru" zatím byla instalována v Dětském klubu Domino v Praze (prosinec 2008 - únor 2009) a Krajské knihovně Pardubice (březen 2009). Kromě toho se krátkodobě představila při Noci vědců na ondřejovské hvězdárně (září 2009), při premiéře filmu "Cesta na Měsíc 3D" v pražském IMAXU na Flóře (leden 2009) a na letošní KOSMOS-NEWS PARTY v Bohdančii (květen 2009).

Na podzim výstavu poputuje na Slovensko do Krajského muzea v Banské Bystrici (září 2009) a na Hvězdárnu do Žiaru nad Hronom (říjen 2009), do Krajské knihovny v Karlových Varech (listopad 2009) a na pardubické Gymnázium (prosinec 2009 - leden 2010).

Milan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luděk Luděk | 18. května 2009 v 8:55 | Reagovat

To je bezva, tuhle popularizaci vědy a zvlášť kosmonautiky beru všemi 10ti. Přeju mnoho zdaru ve Vaší bohulibé činnosti!

2 Milan H. Milan H. | 18. května 2009 v 21:10 | Reagovat

Díky, dělám co můžu... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama