KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

Rakety ve Vysokém Mýtě ...

8. května 2009 v 11:16
Vážení!
Dovolte mi, abych Vám podal informace o akci s názvem "Vysokomýtské raketové starty", která se uskuteční v sobotu 23. května 2009.
Úvodem si dovoluji upozornit, že půjde o první akci tohoto druhu v České republice.

Při realizaci startů s poštovními zásilkami budou použity modelářské rakety o délce téměř 2 m. Po dosažení výšky (asi 800 m) dojde k rozdělení na dvě části, každá přistává na samostatném padáku. Jedna nese návratové pouzdro s poštovními zásilkami. Při vypuštění se předpokládá dopad na travnatou plochu letiště. Po přistání musí být obě části vyhledány. Při této příležitosti musíme zmínit i jisté riziko celé akce, tedy, že díky větru budou části rakety odváty větrem, nebo že přistanou v přiléhajícím lese. Zde pořadatelé pevně doufají v pěkné počasí, bezvětří a současně věří zkušeným rakouským modelářům.

Proč se přijít podívat?
Protože to bude nevšední zážitek! První akce tohoto druhu u nás! Přijďte a na vlastní uši uslyšíte hluk raketových (modelářských) motorů, na vlastní oči uvidíte kosmonauta a budete mít možnost setkat se s ním osobně! Prožijeme společně vzrušující zážitek: kam asi dopadnou návratové části rakety?

Jménem pořadatelů Vás srdečně zve
Petr Fencl
předseda klubu filatelistů Vysoké Mýto
člen sekce KOSMOS
602 100 365

PS: Pořadatelé doufají v úspěch akce, v případě havárie by si totiž přišli na své kolegové - filatelisté, kteří sbírají poškozené zásilky, tzv. katastrofickou poštu…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama