KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

Mimozemšťané na Chodově ...

24. května 2009 v 20:44
V sobotu 23.května odpoledne proběhla zahajovací show velké výstavy o pozemských i nepozemských záhadách a mimozemských civilizacích v Nákupním centru na pražském Chodově.
Desítky zelených ufounků (prý jich je celkem 75) doprovázejí řadu panelů, vitrín a modelů zaměřených na nejrůznější pozemské i mimozemské záhady - od fenoménu UFO (jeho pozorování, vlivu na literaturu a film), přes obrazce v obilí, podivuhodná zvířata (Lochneska, Olgoj chorchoj, tasmánský tygr), až po místa spojená se záhadami - Stonehenge, Planina Nasca, Area 51, Roswell. Zastopupeny jsou i meteority, astronomie a kosmonautika...
Asi nejzajímavějším "kusem" na výstavě (kromě máých autogramů a modelu Saturnu V, samozřejmě...) je velmi dobře zpracovaný přistávací modul kosmické lodě, se spoustou tlačítek a volně přístupný především mladým zájemcům...
Dá se předpokládat, že za měsíc, po který bude výstava v prostorách Centra Chodov umístěna (21.5. - 21.6.2009) uvidí alespoň její část veliké množství návštěvníků. Celý projekt je dost podobný výstavě v brněnské Vaňkovce, která ovšem bya zaměřena čistě "kosmonauticky".
Tady je sice hodně "záhadologie", přesto si myslím, že většina panelů je udělána, i přes kontraverzní témata, velmi korektně a návštěvníkům nijak nevnucuje jednostranné názory (jak se trochu dalo i předpokládat).
Součástí programu bude i řada přednášek - tam, bohužel, je již výběr témat mnohem poplatnější "ufologii" - z ostatních témat presentovaných na panelech výstavy jsem tam už pouze já s Apollem... Škoda, i v přednáškách se mohla více objevit astronomie, meteority a další zajímavá témata.
Úvodní panel výstavy
Ufounci jsou všude ...
"Můj" panel ...
a "moje" vitrína ... (k Saturnu zapomněli vystavit Apollo - už by mělo být doplněno)
Kabina kosmické lodě ...
Létající talíř a model mimozemšťana ...
Kosmická raketa ...
Zahajovací sobotní show - tanečníci, fotografování s mimozemšťanem, malování mimozemšťanů na papír i na obličej, ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jindřich Neliba Jindřich Neliba | E-mail | 9. června 2009 v 20:17 | Reagovat

To je fakt super! Dneska jsem tam byl ze školou. A dalo by se to dát na můj email?

jindrich.neliba@seznam.cz                  

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama