KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

Zítra začínáme ...

30. dubna 2009 v 13:50
Již zítra v podvečer, tedy v pátek 1.května 2009, začne devátý ročník KOSMOS-NEWS PARTY.
Všechny potřebné informace najdete na webových stránkách KNP, v případě potřeby volejte kdykoliv na telefon 602 153 564.
Těším se na setkání s vámi všemi.
Milan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martin Šťovíček Martin Šťovíček | E-mail | 3. května 2009 v 16:55 | Reagovat

Právě jsem se vrátil z Hradu... tedy z 9.ročníku KNP v Bohdanči. Sedím pohodlně v křesle, nohy na židli a pročítám přivezené materiály. Spokojeně až do chvíle, kdy v útlém informačním letáčku o světelném znečištění narazím na větu "Pokud budeme svítit s rozumem ... poznáme to my ve svých peněženkách."
TO JE ALE OMYL!
Ano, světelné znečištění mi silně vadí. Ano, souhlasím: šetřeme energií, Získáme tím relativně tmavou noční oblohu a ušetříme přírodu od exhalací. Toť vše. Co nás to bude ale stát? Vzpomeňme na šetření s vodou. Čím více šetříme, tím víc platíme. Tak prostě dnešní monopolní společnost funguje. nerad bych se dočkal toho, že budu svítit svíčkou nebo petrolejkou a budu platit nekřesťanské ceny za nespotřebovanou elektrickou energii. Ze stejného důvodu, jako mi dnes roste cena vody úměrně tomu, jak s ní šetřím. To samé s plynem.
Nic se nezmění a nemá cenu podnikat, dokud nedozraje doba a dokud např. Kladno nebo Jablonec n. N. nezrealizují uvažované projekty technicky fungující malé lokální podzemní jaderné elektrárny. Tam se bude vyrábět lehce regulovatelné skutečné množství potřebné energie, se kterou má smysl dále šetřit. Pak teprve můžeme říci, že se nám šetřit vyplatí. Zatím je to jen cpaní peněz do bezedné díry. Co nyní uspoříme, to nám ČEZ (s příplatkem) sebere. Uvědomme si, že potřebné množství odebrané vody, plynu i elektřiny si větší společnosti (a tedy i jednotlivá  města) musí nasmlouvat nebo naplánovat více či méně v delším časovém horizontu. A to se pak musí zaplatit ať se odebere nebo nikoliv. Podle prvotní investice a odhadovaného množství se pak stanovuje cena jakékoliv komodity i v budoucnu. I když elektřinu platím podle skutečného množství odběru, současné náklady na provoz elektráren to ovlivní jen minimálně. Zpětně mi pak vzroste cena jednotky.
Takže vážení, sviťte efektivněji a méně, chovejte se ekologicky, ale ČEZ vám to spočítá...

2 Milan H. Milan H. | 3. května 2009 v 20:01 | Reagovat

OK, taky názor...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama