KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

Další krok učiněn ...

21. září 2008 v 11:49

Po mediálně sledovaném podpisu Smlouvy o přistoupení České republiky k ESA (červenec 2008) proběhl ve veškeré tichosti ve čtvrtek 18.9.2008 další právní krok k naplnění našeho plného členství v prestižním evropském kosmickém klubu. V průběhu své 16.schůze Senát PČR schválil znění této smlouvy a doporučil jí k ratifikaci.

Z celkového počtu 54 přítomných senátorů (jak jistě všichni víte má náš Senát 81 členů - zdá se to jen mě, ale není nepřítomnost 27 z nich docela vysoká???) hlasovalo pro přijetí usnesení o souhlasu se zněním smlouvy a jejím doporučením k ratifikaci 48 senátorů, proti nebyl žádný (kupodivu!) a šest našich zákonodárců se zdrželo hlasování (senátoři Tomáš Jirsa, Jaroslav Kubert a Pavel Eybert za ODS, Otakar Veřovský za ČSSD, Adolf Jílek za KDU-ČSL a senátor Jaromír Štětina z Klubu otevřené demokracie) . Osobně by mě docela zajímalo co zmíněným šesti senátorům vadí na zapojení České republiky do ESA, že pro naše připojení nezvedli svou velectěnou ručku... Přepis stenografického záznamu z rozpravy k tomuto bodu a detailní záznam hlasování si můžete přečíst na webových stránkách Senátu PČR.
Tak teď ještě vyslovení souhlasu se smlouvou v Poslanecké sněmovně Parlamentu a na závěr podpis presidenta České republiky - a budeme tam!
Milan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Patrik Patrik | 21. září 2008 v 22:02 | Reagovat

Ono nezvednutí ruky může znamenat, že o tom nic nevědí a nebo nemají názor, je to lepší než zvedat ruku protože to někdo řekl :) To samé platí o nepřítomné. Ne každý se zajímá o kosmonautiku. To je demokracie

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama