KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

Mým zádům navzdory (3) …

10. srpna 2008 v 13:26
Třetí týden pobytu v Léčebně na Košumberku je za mnou. Záda si začínají zvykat, já také - zasunout bradu, narovnat záda - a nezapomenout na zpevnění pánevního dna…
Už několik známých se ptalo, co že vlastně celý den na Košumberku dělám. Takže tedy:
Denně mám pět až šest procedur, většinou rozprostřených do celého dopoledne a velké části odpoledne.
Ráno vstáváme těsně před sedmou hodinou, od 7:00 do 7:30 máme snídani (druhá směna potom od 7:45 do 8:15) a hned po snídani začínají většinou první procedury - vodoléčba (střídá se perličková koupel nebo vířivka na nohy) a elektroléčba (na bederní nebo krční páteř) v různých kombinacích. Třikrát týdně je dopoledne naplánováno i půlhodinové individuální cvičení s mojí fyzioterapeutkou, které je v mém případě kombinací protahovacích cviků na zkrácené a ochablé svaly s regeneračním cvičením. Jednou týdně dopoledne je naplánována klasická masáž zad.
Po obědě (11:30 až 12:00) mám třikrát týdně suchou uhličitou koupel (což znamená, že mě na 45 minut zavřou až po hlavu do igelitového pytle, do kterého napustí plynný kysličník uhličitý CO2) - tato procedura příznivě ovlivňuje prokrvení kůže, uvolňuje z těla škodlivé látky a preventivně léčivě působí na řadu vnitřních orgánů.
Potom hned běžím na společné cvičení - půlhodinu v tělocvičně, kde pod vedením fyzioterapeutky cvičíme a hlavně se snažíme zapamatovat si, jak a co máme cvičit doma ("… hlavně nezapomínejte zpevnit pánevní dno - to je, pánové, váš druhý mozek…").
Dvakrát týdně potom následuje hodinka v malém bazénu (10 metrů délka, 140cm hloubka - takže nic moc, když je tam současně šest-sedm lidí…) na druhém konci velkého areálu léčebny.
Poslední procedurou, která mě každý den čeká, je podvečerní (nebo spíše v mém případě večerní) desetiminutovka na rotopedu - oficiálním názvem "mechanoterapie".
Léčebnou procedurou, ordinovanou v Hamzově odborné léčebně, jsou i procházky, buď v areálu, nebo i mimo něj. "Vaše" fyzioterapeutka vás dokonce naučí jak správně chodit, například i za pomoci turistických hůlek (takových běžeckých lyžařských hůlek bez hrotů…).
A to už je večer a čas se buď podívat blíže na některou z místních restaurací (jen v Luži a nejbližším okolí Léčebny je jich více než deset!) nebo posedět na terase pavilonu, či kouknout na televizi.
V deset hodin se zavírají pavilony (ve čtvrtek a v sobotu o půl jedenácté), noční sestra zkontroluje všechny pokoje a jejich osazenstvo a tím končí další den v Hamzově odborné léčebně pro děti a dospělé.
A ráno nanovo… V mém případě ještě dalších 14 dní.
Milan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama