KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

Víkendové setkání v Morgenrothe-Rautenkranz...

18. května 2008 v 23:10
V německém Muzeu kosmonautiky v Morgenrothe-Rautenkranz se o tomto víkendu sešly více než dvě stovky zájemců o kosmonautiku, aby společně se Sigmundem Jahnen a Vladimírem Remkem vzpomenuli na jejich kosmické lety, od nichž uplynulo, či uplyne, třicet roků.
Oproti původně avizované "Jahnově jedenáctce"(na plakátku zleva: Ernst Messerschmid, Ulf Merbold - nepřijel, Thomas Reiter, Vasilij Ciblijev, Valerij Bykovskij, Sigmund Jahn, Jurij Gidzenko, Vladimír Remek, Oldřich Pelčák - nepřijel, Eberhard Kollner, Gerhard Thiele) bylo kosmonautů nakonec jen devet, ale přesto nebylo o zajímavá setkání nouze. A nouze nebyla ani o podpisy, zásoby připravených fotografií byly "podpisy zhodnoceny" téměř kompletně.
Beseda s kosmonauty: zleva moderátor, Thiele, Reiter, Bykovskij, překladatel, Jahn, Messerschmid, Ciblijev a Gidzenko
Po pátečním podvečerním zahájení a sobotním téměř celodenním bloku přednášek byla v podvečer naplánována velká autogramiáda hostů. A to byl jediný, za to však veliký, problém organizátorů - po zmateném posunování stolů, řetízků, židlí, kosmonautů i čekajících zájemců o podpisy se nakonec autogramiáda zvrhla v ohromnou chaotickou tlačenici kolem sedících kosmonautů.
Setkání s legendou: zleva Jarda, Kamil, Luboš, Valerij Bykovskij, Jana, Ivo, Dan, Jirka a Milan
Naše výprava (dvě auta, osm cestujících) měla naštěstí většinu podpisů posbíraných již před oficiální autogramiádou, a to i přes značnou snahu zabránit tomu ze strany místní ochranky - ano už i Muzeum kosmonautiky má najatou ochranku kosmonautů před sběrateli...
Vasilij Ciblijev kouřil pod stromem a společnou fotografii nedmítl...
Nedělní dopolední "kulturní program" se v německém podání rovná hudební produkci třech velmi hlasitých hornických dechovek (pro objektivnost nutno dodat, že jedna z nich byla z Čech), konzumaci grilovaných párků a pití piva nesmírně vzdáleně podobajícího se barvou pivu našemu.
Náhradník prvního kosmonauta NDR Eberhard Kollner nese svůj úděl statečně...
Snad jedinými "kaňkami" z našeho pohledu bylo neočekávané zmizení Thomase Reitera už před sobotní autogramiádou a neúčast našeho Oldřicha Pelčáka (po němž smutněla řada přítomných sběratelů). Nakonec se podpisy sehnat zadařilo, zbyl čas i na fotografování a v sobotu podvečer i na společnou fotografii s postávajícím Valerijem Bykovským (v tuto chvíli se čtvrtým služebně nejstarším žijícím kosmonautem světa...)
S Gerhardem Thielem se setkávám v poslední době na téměř všech akcích - i v Morgenrothe-Rautenkranz...
Hezké to bylo, hezké. Osm kosmonautů a jeden kandidát - to se nepotká zas až tak často.
A já jsem se dostal dokonce i do oficiální fotogalerie na webu Muzea
Milan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luděk Luděk | 19. května 2008 v 8:49 | Reagovat

Dobrý den, podle mých poznámek je V. Bykovskij "až" 4. ze žijících kosmonautů (za Glennem, Carpenterem a Popovičem). Díky za článek a zdravím. LG

2 MiIan MiIan | 19. května 2008 v 10:03 | Reagovat

Ano, samozřejmě, neumím počítat, hned to opravím. Díky za upozornění, jsem rád, že někdo můj blog tak pozorně. Přesně to je uvedené zde

http://mek.kosmo.cz/bio/knauti.htm

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama