KOSMOS-NEWS PARTY 2019 se uskuteční od pátku 26. dubna do neděle 28. dubna 2019 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

Gagarin v modrém...

15. dubna 2008 v 23:15
Dnes jsem byl dotáčet v České televizi studiové vstupy do pořadu "Planeta věda". Je to opravdu zvláštní pocit, když vás strčí do úplně modrého virtuálního studia SK8, s modrou podlahou, modrými stěnami, modrými značkami na podlaze a modrým úplně vším. Nad hlavami máte skoro 70 refrektorů, z nichž minimálně třicet vám svítí do obličeje. Díváte se na moderátorku a mluvíte s ní - ale ona tam není..., popisujete obrázek který tam není... ono tam, kromě modra a čtecího zařízení na kameře, není vidět vůbec nic...
Na fotografii vypůjčené z jednoho staršího článku na Technet.cz je vidět kousek virtuálního studia SK8, včetně plynulého přechodu prostoru mezi stěnou-podlahou (moderátor stojí přesně na počátku tohoto přechodu) a přechodu stěna-stěna.
Úplně prázdná místnost bez jakýchkoliv zachytitelných bodů působí při prvním (druhém, třetím, ...) vstupu dost zmatečně, jediná orientace tam je možná pomocí značek na podlaze.
Pravým opakem prázdného studia je strop absolutně plný světelné techniky - jen podle čísel na jednotlivých lampách jich tam je skoro sedmdesát - z toho přes 30 rozsvícených - do obličeje, zleva, zprava, zezadu, dokonce i z podhledu...
Natáčení asi tak 10 minut propojovacích rozhovorů ke čtyřem předtočeným příspěvkům trvalo půldruhé hodiny a na výsledek se můžete podívat už tuto neděli od 18:30 hodin na ČT24, dále potom ve středu 23.4. v 16:20 na ČT2 a v dalších čtyřech popůlnočních reprízách na ČT24 (přehled všech vysílání tohoto dílu)
Milan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama