KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

Pamětní medaile...

4. března 2008 v 11:31
V pondělí 3.března byla v hudebním klubu Violino v centru Prahy slavnostně pokřtěna pamětní medaile k 30.výročí kosmického letu Vladimíra Remka.
Slavnostního setkání se zúčastnila řada pozvaných hostů a velké množství novinářů. Křest mince vysílala přímým přenosem ČT24, do poledních zpráv na ČT1 byl přímým přenosem vysílán rozhovor s Vladimírem Remkem (stream, od času 13:10)
Slavnostního pokřtění se ujali společně Vladimír Remek, houslista Jaroslav Svěcený (vpravo) a ředitel České mincovny Jan Vízek (druhý zprava).
Medaile, která bude jistě žádaným sběratelským zbožím, vyšla v limitovaném nákladu 500 kusů, je z ryzího stříbra (Ag 999), váží 16 gramů a má průměr 34 mm. Ražena je v provedení proof - tedy ve vysokém lesku.
Zájemci si jí mohou objednat buď na dobírku přímo od České mincovny, nebo je k dostání u jejich obchodních partnerů - např. v České národní bance v Praze. Cena medaile je 700,-Kč.
V doprovodném programu seznámil Vladimír Remek hosty i novináře se svým programem na nejbližší dny - mimochodem, dneska (4.3.) je v Moskvě na slavnostním setkání u příležitosti svého kosmického letu a ve čtvrtek se zúčastní zahájení výstavy v Havířově. Houslista Jaroslav Svěcený zahrál a ředitel mincovny zavzpomínal na to, jak medaile vznikala...
Milan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama