KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

Scott Parazynski - Too Tall...

27. ledna 2008 v 15:28
Již v KOSMOS-NEWS č.62 (únor 2005) psal Tomáš Přibyl o "svérázném protestu" Scotta Parazynského proti jeho vyřazení z dlohodobé posádky na stanici MIR. Protože jeho výška překročila bezpečnostní limit Sojuzu nosil na své jmenovce označení "TOO TALL PARAZYNSKI" - Příliš velký Parazynski).
Je zajímavé že při našem setkání v Římě, měl Scott tuto nášivku stále na své bundě. Navíc doplněnou odznáčkem připomínajícím tragický let Columbie STS-107.
Za povšimnutí jistě stojí i sestava pěti emblémů misí, jichž se Parazynski účastnil, a které má našité na pravé straně hrudi.
Když jsem se při obědě díval na opravdu vysokou postavu Scota (která obzvláště vyniká vedle malinkých kolegyň Melroyové a Wilsonové) tak jsem si uvědomil, že dva metry ode mne je člověk kvůli kterému jsem před několika měsíci (přesněji 3.11.2007!) seděl s očima nalepenýma na monitor počítače a sledoval každý jeho pohyb při opravě poškozeného panelu ISS a držel palce aby to dobře dopadlo. A teď najednou neletěl nějakých 340km nad mojí hlavou, ale postával a bavil se dva metry ode mne. Zvláštní pocit, zvláštní situace...
Milan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Daniel Lazecký Daniel Lazecký | E-mail | 28. ledna 2008 v 8:43 | Reagovat

Podařilo se snad někomu poodhalit rodokmen astronauta? Parazynski-to je tak trochu Polsky.Stejně jako Polansky......tak jako několik známých jmen v NASA českého původu tak i Poláků tam asiu bude dost.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama