KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

Neuvěřitelný blábol...

9. ledna 2008 v 23:11
Neuvěřitelnou slátaninu odvysílala v úterý večer (8.1.2008, 22:15) veřejnoprávní Česká televize na svém prvním programu.
Šlo o první díl nového seriálu rádoby dokumentárních pořadů věnujících se záhadám ze světa vědy a techniky "DETEKTOR".
Upoutávky slibovaly zajímavou, poutavou a poučnou podívanou. A ta opravdu byla... Neuvěřitelná skladba domněnek, nepravd a nesmyslných konstrukcí vedla mimo jiné k závěru, že za pád Tunguského meteoritu mohl svými pokusy Nikola Tesla - a podobných "perel" je tam mnohem, mnohem víc...
Viděl jsem pořad v úterý večer a stále nevěříce jsem si ho pustil ve středu dopoledne ještě jednou.
Pokud někdo z vás chce prožít chvíle masochistického sebeukojení může se podívat také - Česká televize má tuto dokumentaristickou perlu uloženou ve svém archivu.
Zdání odbornosti dodává pořadu mimo jiné i několik vstupů publicisty pana Karla Pacnera (který však na svých stránkách vysvětluje, že o celkovém vyznění pořadu vůbec nic předem netušil a nebylo mu to sděleno). Hned za Karlem Pacnerem vždy mluví "badatel" Jaroslav Chvátal (odkaz na jeho stránky Matrix-2001 zde úmyslně neuvádím, zrovna tohle propagovat a zviditelňovat nechci - kdo má zájem, ať si je najde sám...).
Zdá se, že Česká televize po lednovém zvýšení koncesionářských poplatků nám ukázala, co je schopná za naše peníze nechat vyrobit a odvysílat. A pokud budou další díly cyklu "Detektor" podobného ražení, tak se opravdu máme na co těšit...
Hned příští týden je na pořadu Ludvík Souček a jeho nevydané "Tušení světla"...
Diskusi k tomuto pořadu si můžete přečíst na KOSMO.cz (zhruba od poloviny stránky dolů).
Milan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Princezna1250 Princezna1250 | E-mail | Web | 12. ledna 2008 v 14:52 | Reagovat

cao kosmo, sice pises, ze si na to koukal 2x, ale asi 2x blbe!

Pokud ti to pripada jako slatanina, tak na to priste radsi nekoukej, kazdopadne ja sem za tenhle typ poradu opravdu rad, pac konecne v telce rekl nejakej publicista nahlas, ze na tomto svete existuju "mocni" kteri rohodujou o tom, zda bude valka v iraku a jak dlouho jeste budeme jezdit na spalovaci motory.

Kazdopadne k tobe - slatanina ses ty, pac na konci poradu rikaj dosti jasne, ze vse co odvysilali jsou hypotezy podlozene genialitou Nikoly Tesly a ze si jeste dlouho pockame, teda zada se vubec dockame, dne, kdy se o teto genialni postave dozvime pravdu.

2 Daniel Lazecký Daniel Lazecký | E-mail | 27. ledna 2008 v 21:11 | Reagovat

Dost dobře jsem nepochopil pocit nějaké Princezny 1250.,zvláště pak písemný projev.Pokud jde o děvče pak je asi tvrdě od rány,pokud jde o chlapce řekl bych ,že má bujnou fantazii. Rozhodně pro své vyjádření potřebuje schovat svou identitu za přezdívku..prostě aby na něj nebylo vidět.Takových lidí netřeba se báti a ani bráti na zřetel.,joko kdyby nebyli.Je to dost moderní v poslední době,za něco a někoho se schovat. Rozhodně díl prvý,který se úzce dotýkal osoby N.Tesly slátaninou byl. Slátanina skutečnosti,fantazie,dohadů a lží. Řekl bych ,že jsem o Teslovi něco četl, ano skutku zajímavý tvůrčí život měl tento člověk za sebou . Jeho technické zadání bylo skutku geniální.....ale jek to bývá dost častým jevem lidé zabývající se tajemnem,teoriemi spiknutí a UFO......řasto spojují tyto lidi s neskutečnými událostmi.

Nicméně pořad o tajemnu a zvláštnostech na obrazovkách chyběl,jistě si najde své diváky., nebot i zde jde o komerci.Pro mne bude největším divem světa, až se lidé k sobě začnou chovat opravdu lidsky,najdou společné řešení uspokojující obě strany. Budou se respektovatv názorech,vyjádřeních,.......pak budeme lidmi s velikým L.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama