KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

Výstava STOPY LIDÍ

3. prosince 2007 v 23:42
Výstava STOPY LIDÍ - pěšky od pravěku na Měsíc
Národní muzeum (28.11.2007 - 30.6.2008)
Malé vzorky měsíční horniny z mise Apolla 11 či československou vlajku, kterou měl v roce 1972 sebou při letu Apolla 17 americký astronaut Eugene Cernan - i to jsou exponáty zajímavé výstavy zahájené před několika dny v historické budově Národního muzea v Praze.
Návštěvníci uvidí například i návlek na botu a helmu z výcvikového programu amerických astronautů.
Generální ředitel muzea Michal Lukeš sdělil ČTK: "Měli jsme pochopitelně zájem o originály předmětů z Apolla 11 včetně původního skafandru prvního člověka na Měsíci Neila Armstronga, ale američtí vědci to považují za jakési korunovační klenoty této mise."

Vlajka se do Československa dostala v roce 1974. Cernan, který tehdy přijel jako novinář na mezinárodní veletrh Incheba v Bratislavě, ji předal tehdejšímu řediteli Astronomického ústavu v Ondřejově Luboši Perkovi.

Atraktivní exponáty jsou na výstavě umístěny v bezpečnostní vitríně a při instalaci s nimi odborní pracovníci zacházeli doslova v bílých rukavičkách.
Expozicí nazvanou Stopy lidí chce Národní muzeum navázat na úspěch výstavy o lovcích mamutů. Autoři se inspirovali lidskou nohou jako nástrojem či objektem, ale obrazně i stopami lidské civilizace od pravěku po současnost, od hlubin oceánů po jeho stopy na Měsíci.

Neobvyklé architektonické řešení navrhl do třech hlavních sálů v prvním patře budovy scénograf Daniel Dvořák. Zaplnil je labyrintem chodeb, prostorů, průchodů a průhledů, které nikdo neuvidí vcelku. Návštěvníci se ocitnou uprostřed válečné vřavy, vyzkoušejí si schopnosti na sprinterské dráze, "projdou" se po Měsíci, zanechají svou stopu v chodníku slávy, poznají různé typy cest i povrchů, po kterých se chodí.
podle serveru CzeCot
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pubertačky pubertačky | 3. března 2008 v 10:41 | Reagovat

ahoj chtěli bysme vědět kolik stojí vstupný!!!dík pubertačky!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama