KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

22.10.2007 - V řídicím středisku...

22. října 2007 v 23:24
Tak jsem se dneska poprve v životě dostal do řídicího střediska! Sice to nebylo řídicí středisko raketoplánu a bylo to "jen" za sklo na galerii - ale viděl jsem to.
Jak už jsem psal v blogu 12.září konala se dnes výprava do evropského řídicího střediska kosmických letů v německém Oberpfaffenhofenu.
V provozu jsme viděli řídicí centrum družice TerraSAR-X (na první fotografii) a připravené "Columbus Control Center" (na druhé fotografii). No, a pak tam byla za sklem a žaluziemi ještě další řídící místnost - nám nepředstavená - že by vojenská? :-D
Kromě výše zmíněného Centra řízení letů jsme viděli novou rozestavěnou budovu řídícího centra Galileo, vyslechli si přednášku o Galileu a prohlédli si hangár s letadly používanými DLR k výzkumným účelům.
Za uskutečněnou expedici patří velké dík kolegovi Julkovi Cackovi, který se nenechal odradit sérií zamítavých odpovědí na žádost o exkursi. Vždyť do tohoto střediska se dostane pouze jednou měsíčně přibližně 30 návštěvníků... Měli jsme to štěstí. A stálo to za to.
Milan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama