KOSMOS-NEWS PARTY 2017 se uskuteční od pátku 7. dubna do neděle 9. dubna 2017 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

14.10.2007 - Základní škola Proseč...

13. října 2007 v 23:15
Dneska přináším několik fotografií z mého nedávného přednáškového dopoledne v Základní škole Proseč u Skutče (Východní Čechy, nedaleko Chrudimy).
Na třech hodinových přednáškách se vystřídalo celkem 270 dětí - ufff, byl to zápřah - hlavně když děti pochopily, že pokud natáhnou besedu po přednášce, tak se vyhnou angličtině, nebo co to měli mít. A já jsem byl jednoznačně menší zlo než zkoušející angličtinářka nebo matikářka :-))))
Přednášky v rámci projektu České kosmické kanceláře "Kosmická škola - kosmická třída" byly na téma využití kosmonautiky v běžném životě - a kromě toho, že jsme si na satelitním (resp. leteckém) snímku Proseče ukazovali kdo kde bydlí, povídali jsme si o suchém zipu, teflonu, satelitní navigaci nebo solárních panelech.
Tahle základní škola je zajímavá tím, že mají za školou model Sluneční soustavy v meřítku jedna ku miliardě - takže děti mají o astronomii docela slušný přehled. Taky jsem si kousek planetární stezky prohlédl - ale došel jsem jen k Marsu - další několikakilometrovou cestu kolem Jupiteru až k Plutu jsem si nechal na někdy jindy. Kromě velkého modelu venku mají další tři modely Sluneční soustavy v aule a ve třídách. A taky mají po stěnách Sputníky - nakreslené papírové i plastické z načerno obarvených míčků a drátů.
Vida, když se chce dá se s dětmi dělat ledacos...
Milan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama