KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

30.9.2007 - Devět astronautů v Praze...

30. září 2007 v 13:33
Zaručené a ověřené informace říkají, že v Praze dnes odpoledne bude přítomno devět velice zajímavých astronautů. Přistanou zde totiž posádky kosmoletů Prométheus1 a Prométheus2 po své náročné misi na planetu Mars.
Hlavní expedice Prométheus1, s pětičlennou posádkou prvních lidí kteří se dotkli povrchu Marsu, přistála na Rudé planetě s poškozeným planetoletem. Přesto vykonali na povrchu planety ve speciální laboratoři kompletní určený výzkumný program. V té době však pro ně již od Země spěchala posádka záchranné lodě Prométheus2 se čtyřmi astronauty na palubě. Po úspěšném přistání záchranné posádky a spojení se základní posádkou dokončili všichni společně určené úkoly a poté se všichni astronauté evakuovali na palubu planetoletu Prométheus2. V tuto chvíli se již společně blíží zpět k Zemi. V Praze, v centru DTA na Kačerově, přistanou dnes kolem 15 hodiny odpolední a budou přijati se všemi poctami, jak se na hrdiny kosmu a první lidi kteří vstoupili na povrch Marsu, sluší.
Milan
Na první fotografii je záběr z kabiny planetoletu Prométheus1, tak jak ho prostřednictvím webových kamer vidí řídící středisko.
Na druhé fotografii jsou obě posádky zachyceny při předstartovní návštěvě Muzea kosmonautiky v Morgenrothe-Rautenkranz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama