KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

26.9.2007 - Finále Expedice Mars 2007...

26. září 2007 v 0:15
V Praze probíhá od úterního odpoledne finálové kolo celoroční dětské hry "Expedice Mars 2007" - bližší informace najdete například na webových stránkách EM 2007 (kde jsou i aktuální informace o průběhu jednotlivých pracovních dnů budoucích kosmonautů).
Koncem týdne se z deseti finalistů vytvoří pětičlenná hlavní posádka která usedne do palubních křesel kosmoletu Prométheus a odletí na dlouhou výpravu na planetu Mars. Zbývajících pět finalistů vytvoří posádku záložní a svým kolegům v kosmu pomůže alespoň z dálky při plnění jejich úkolů.
V případě zájmu je možné sledovat průběh letu dětské posádky na Mars v sídle organizátora celého projektu Dětské tiskové agentury Domino (Na Nivách 314, Praha 4, kousek od stanice metra Kačerov). Zde bude zřízeno řídící a tiskové centrum s on-line spojením s posádkou, bude zde přítomna i řada odborných garantů soutěže (informace zde). Centrum Expedice Mars 2007 bude možné navštívit od soboty až do nedělního popoledne, kdy zde bude celá Expedice slavnostně zakončena.
Na fotografii jsou semifinalisté Expedice Mars spolu s hosty a odbornými garanty - dr.Borisem Valníčkem a Vladimírem Remkem.
Milan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama