KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

19.9.2007 - Pozdrav přímo z Edinburgu...

19. září 2007 v 14:20
V Edinburgu máme za sebou první ostré nasazení. A do naší kolekce přibylo prvních 40 podpisů!
A hned od začátku to byl pěkný den :-) Jako úplně první, hned v 6:30 hodin ráno, jsme získali podpis kosmonauta, jehož podpis v mnoha, mnoha sbírkách zaím chybí - odborníkům na autogramy je jméno bulharského Alexandra Alexandrova v tomto směru jistě dobře známé...
A potom to šlo ráz na ráz - v krátkých časových rozestupech kolem nás přešlo na padesát kosmických cestovatelů, chystajících se tentokráte nikoliv do vesmíru, ale do různých edinburských (a okolních) škol na besedy. A jelikož jsme měli v ruce jmenný seznam astronautů i s jejich časy nástupů do taxíků, nebyl až takový problém identifikovat i obličeje které by ve větším houfu zůstali asi v anonymitě. Autogram odmítl vlastně pouze jediný člověk, američan Charles Walker (s tím, že se podepíše později). Naštěstí ale neodmítli takoví lidé, jako jsou Alexej Leonov, Vance Brand nebo Rusty Schweickart :-))))
Zážitků bylo - a ještě určitě bude - mnoho, odpoledne a zítra pokračujeme s kosmonauty na dalších akcích - a ještě spousta zajímavých akcí nás čeká :-)
Závěrem jen jeden drobný zážitek (z mnoha): Americký ex-kongresmen Jake Garn hned po příchodu ukazoval svojí jmenovku na krku a s halasným "Hello, já jsem Jake Garn" mě podával ruku a sápal se po tužce a fotografii... No, zrovna on byl snadno poznatelný i bez tohoto ohlášení.
Večer by se na Tomášově blogu měly objevit první fotografie...
Z Edinburgu všechny pozdravují Tomáš, Marek a Milan
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama