KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

12.8.2007 - Armageddon...

12. srpna 2007 v 0:10
Tak nás včera komerční televize společně ruku v ruce zase namasírovaly televizní kosmonautickou zábavou téměř k nerozdýchání.
"Armageddon" na Nově a potom hned "Rudá planeta" na Primě - to byla tedy dávka.
A to nás v úterý večer ještě čeká "Hvězdná pěchota". A k tomu ještě třetí díl dokumentární rekonstrukce BBC "Závody v dobývání vesmíru".
V době kdy na obloze krouží Endeavour a Blesk už zase sype katastrofické informace o dramatickém poškození raketoplánu - no, snad posádce tam nahoře také tohle nepromítají...
V Armageddonu je koukatelná první polovina. Některé záběry ze střediska NASA jsou jistě našemu oku a srdci milé. O druhé polovině (od okamžiku startu raketoplánů Freedom a Independence) se už radši vyjadřovat nebudu. Tady si vždycky vzpomenu na slova jednoho předního českého odborníka na kosmonautiku, který na české verzi filmu spolupracoval, který mě řekl v roce 1998 předtím, než jsem na premiéru filmu do kina, celý natěšený, šel: "Pane Halousku, ale v polovině filmu běžte radši honem domů..."
Bruce-Vilice se snaží zachraňovat svět, ale já mám ve filmu úplně jiného hrdinu - plukovníka ruských kosmických sil Lva Andropova (v podání švédského herce Petera Stormara /vlastním jménem Petera Ingvara Rolfa Storma/). Některé jeho hlášky znáte asi všichni. Především tu asi nejznámější, téměř z konce filmu (jedno z mála světlých míst druhé poloviny filmu): "Součástky! Americké! Ruské! Všechny jsou z Taiwanu!".
A k tomu bych ještě přidal z okamžiku (ještě) existence ruské kosmické stanice (že by MIR2?): "Na nic nesahat, vy jste ale banda kovbojů!"
A nakonec hned ze začátku filmu dvě vznešené citace: "Vždyť vy jste NASA, vy jste geniové!", respektivě heslo hodící se do záhlaví stránek o kosmonautice: "Hvězdy čekají na nás!"
Milan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dooby dooby | 12. srpna 2007 v 20:46 | Reagovat

Bruce Vilice hmm..hezké jméno :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama