KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

11.8.2007 - Proč vlastně letět na Mars?..

10. srpna 2007 v 23:46
Expedice Mars 2007 - dlouhodobá dětská soutěž o let do vesmíru se dostala do svojí druhé poloviny.
Byla vybrána stovka účastníků postupujících do druhého kola, v němž museli budoucí kosmonauté vypracovat projekt na téma svých představ o letu na Rudou planetu. V tuto chvíli již spolu s odbornými garanty jednotlivých profesí (např. Vladimír Remek, Boris Valníček, Josef Dvořád či Vlado Milunič) hodnotme jednotlivé došlé práce a vybíráme semifinálovou pětadvacítku..
V zaslaných projektech se objevují věci, u dětí ve věku přibližně 14 až 16 roků nečekané. Na ukázku si dovolím ocitovat kousek z práce palubní inženýrky EM-116-IN. Úroveň posuďte sami:
"Vzpomeňme, co měly za následek objevení Ameriky a obeplutí zeměkoule. Žijeme v době, kdy se naše planeta zalidňuje a s každým dalším rokem se rizika migrace a dalších nebezpečí stupňují. Čím více místa budeme mít, tím je riziko menší. Mnohým lidem je nebezpečí lhostejné - ví totiž, že JICH se snad ani týkat nebude, ale svým potomkům bychom měli darovat život a ne starosti s ním. Byť kosmické mocnosti zatím stále ještě váhají a k Rudé planetě míří pouze bezpilotní sondy, mohou být rozbuškou k vyslání skutečné pilotované expedice dva momenty:
Možný objev živých mikroorganismů a vody automatickou sondou nebo vstup Číny do vesmíru vybudováním družicové stanice a měsíční základny. Tento plán skutečně Číňané realizovat chtějí... Jestliže se Čína pustí do výzkumu Marsu bude tam chtít být zbytek světa první. Boj o první místo však už začal...
Je jasné, že kosmonauti, kteří poletí na Mars jsou již na světě. Stačí vybrat ty nejlepší."
Milan
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama