KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

21.7.2007 - Apollo 11...

21. července 2007 v 14:25
Na co jiného by se asi dnešní den dalo vzpomenout? Před 38 roky (to to letí...) se první pozemšťané prošli po povrchu našeho vesmírného souputníka.
Bylo mě osm roků a byl jsem u své babičky ve Smečně na prázdninách. Pamatuji si na ty černobílé rozmazané "duchy" potácející se po malé blikotavé televizní obrazovce. Tehdy jsem nechápal o co jde, dneska jsem šťastný za tuhle už hodně dávnou vzpomínku. Necítil jsem vzrušení nad tím, že si lidé podmanili vesmír, ani nad tím, že Rusové dostali od Američanů napráskáno. Měl jsem hlavně radost, že nemusím jít spát a můžu se v noci koukat na televizi.
Dneska už chápu, o co tam před osmatřiceti roky šlo a co to přineslo i mě...
Realita dnešního dne je ale jiná: Nad Neil Armstrongem vyhrál na celé čáře Harry Potter. Jedenadvacého července 2007 svět nešílí nad lidmi poskakujícími na Měsíci (ani by nemohl, protože tam nejsou), dneska se šílí nad posledním dílem "kouzelnické pohádky". Holt priority se mění. Třeba se někdy v 27.díle od paní Rowlingové dočkáme chvíle, kdy si Harryho děti (prý bude mít tři - Jamese, Albuse Severuse a Lily) zaletí na Měsíc na výlet. No...
Dneska odpoledne mě čeká další hodinová beseda v Českém rozhlase - tentokrát na téma "Cestování vesmírem".
Milan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama