KOSMOS-NEWS PARTY 2018 se uskuteční od pátku 27. dubna do neděle 29. dubna 2018 v Pardubicích

_____________________________________________________________________________________________________________

1.8.2007 - Tábor, den první ...

31. července 2007 v 23:51
Úterý, 31.7.2007:
Cesta z Pardubic do Karlových Varů je opravdovým cestovatelským zážitkem - ucpaná silnice před Prahou, ucpaná Jižní spojka, ucpaný Barrandovský kopec, po kusech ucpaná silnice od Prahy až k Jenči...
Jedinou příjemnou chvílí cesty byla hodinová návštěva u Jardy Haruse ve Vinařicích cestou hned po ránu. Prásknu na něj: Dostal dopis od Anušky i s její nášivkou ze skafandru. Moc hezké.
Na táboře je fajn, ale zima. Dítka ve spacácích ve stanech - no, nic moc... Na mě zůstala naštěstí postel v budově hvězdárny.
Večer byla první přednáška - protože děti lepí veliký papírový model raketoplánu tak bylo téma dané samo: "Raketoplán, technický zázrak".
Večer se hodnotí projekty jednotlivých oddílů na osídlení vesmíru - jedni chtějí vozit novomanžele na Mars (detaily zveřejnitelné až po 22.hodině!), druzí připravují na Marsu dětský tábor (mimochodem, nakreslený návrh budovy má hned zamřižovaná okna - proč asi?), třetí plánují velkou zábavnou kolonii na měsících Jupiteru (u těch bylo úžasné, jak namalovali trasu letu ze Země k Jupiteru - i s gravitačním prakem u Měsíce a Marsu a s kličkováním mezi asteroidy před Jupiterem). Několik nápadů a myšlenek tam bylo docela zajímavých - třeba křížení zvířat. Škoda, že nenamalovali, jak by takový žabopes měl vypadat. V plánu je i konzumace "nepovedených vzorků" - takže k obědu budou psí stehýnka a žabí guláš. Dobrou chuť a dobrou noc.
Milan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jakub Frolík Jakub Frolík | E-mail | 9. srpna 2007 v 14:29 | Reagovat

to co ste napsal tak to je hustý

jinak vám chci moc poděkovat za krásné a zajímavé přednášky jménem svým i jménem Jakuba Veselého a Michala Popa(jsme Klub týpků a vy jste byl námi jmenován tím nejvyšším představitelem)

2 Milan Milan | 10. srpna 2007 v 22:46 | Reagovat

Díky, těší mě jmenování nejvyšším představitelem KLubu týpků. Velice si toho vážím... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama